صفحه اصلی » شهر بودی در تسخیر ارواح

شهر بودی در تسخیر ارواح

نویسنده mrmarco
68 بازدید ۳ دقیقه
Banner
شهر بودی در تسخیر ارواح

شهر بودی در تسخیر ارواح

با شنیدن نام شهر ارواح چه حسی پیدا می کنید؟! ترس، تمسخر، ماجراجویی و یا کنجکاوی برای این که بدانید چرا به این مکان شهر ارواح می گویند؟ آیا واقعا روح سرگردان در این شهر وجود دارد یا کسی آن را دیده و داستان این شهر و ارواحش چقدر واقعیت دارد؟ چرا شهر “بودی” (Bodie) که زمانی شهری شلوغ و پر از جمعیت بود، یک دفعه خالی از سکنه می شود؟ این بار همراه مستر مارکو به ایالات متحده آمریکا و به یکی از شهر های ارواح این کشور بیایید تا اسرار جالب و شنیدنی شهر بودی را برایتان فاش کند.

شهر ارواح کجاست؟

حدود ۱۵۰ سال پیش نزدیک کوه های نوادای شرقی در کالیفرنیا، شهری وجود داشت که روزگاری آباد و پر رونق بود. در سال ۱۸۹۵  شخصی به نام بادی در این منطقه رگه هایی از طلا را کشف کرد. بادی معدن چیانی را استخدام کرد تا طلا و نقره های این معادن را استخراج کنند. کارگران معدن با خانواده ساکن این منطقه شدند. او یک سال بعد، در کولاک شدید گرفتار شد و جان خود را از دست داد. در ابتدا فقط ۲۰ خانواده در این شهرک زندگی می کردند.

مردم که بیشتر کارگران معدن و خانواده های شان بودند، به احترام کاشفش :ویلیام بودی نام این شهرک را بودی (Bodie) گذاشتند.

پیشرفت عجیب شهر بودی

با کشف رگه های اصلی طلا آوازه این معدن در ایالت کالیفرنیا پیچید و مردم زیادی برای بهتر شدن زندگی شان راهی این منطقه شدند. شهر بادی رفته رفته پیشرفته تر می شد و ساخت و سازها رونق می گرفت. خانه های بهتر، مغازه های بیشتر، بانک ها، کلیسا، کافه های متنوع، مسافرخانه های متعدد و حتی ساختن راه آهن برای حمل و نقل آسان تر باعث شد که تاجران و سرمایه داران به شهر بودی بیایند.

معدنچی های قدیم که ثروتمند شده بودند به شهرهای بزرگ مهاجرت کردند. ولی به عنوان سرمایه گذار در این شهر مشغول به کار بودند. شهر پیشرفت چشمگیری کرده بود و مردم زندگی خوشی داشتند.

بهشتی که به جهنم تبدیل شد!

مانند فیلم های وسترن آمریکایی با ورود دزدان و تبهکاران شادی و خوشبختی در این غرب وحشی دوام زیادی نیافت. طلا همه را به جان هم انداخت و بلای خانمان سوزی شد.

دزدی، جنایت، قتل و غارت آرامش ساکنان شهر زیبا و شاد بادی را ربوده بود. عده ای برای نجات جان خود و خانواده ترک وطن کردند و به مونتانا و آریزونا رفتند. خیلی طول نکشید که شهر بادی از رونق افتاد. رگه های طلا کم شد، شرکت های سرمایه گذار ورشکست شدند و ناامنی گسترده بیشتر مردم را فراری داد. به طوری که درسال ۱۹۱۰ حدود ۸۰۰ نفر در این شهر زندگی می کردند. ولی این پایان ماجرا نبود، انگار شهر نفرین شده بود!

آتش سوزی شهر بودی!

چند سال بعد آتش سوزی بزرگی اتفاق افتاد که علتش هیچوقت معلوم نشد. بیشتر خانه ها و مغازه ها در شعله های آتش سوختند. مردم شهر را ترک کردند. فقط تعداد کمی از معدن چیان و خانواده هایشان باقی ماندند که هنوز شهرشان را با تمام ویرانی ها دوست داشتند و به کار خود در معدن ادامه دادند. اما شروع جنگ جهانی آن ها را هم وادار کرد تا از شهر بودی مهاجرت کنند. دیگر این منطقه به یک مکان متروک و خالی از سکنه تبدیل شد.

داستان ارواح سرگردان بودی

ماجرای سرزمین اشباح از اینجا شروع شد و بادی را در لیست شهرهای ارواح جهان قرار داد. شاید باور نکنید اما شهری خرابه که بخاطر نام ترسناکی که روی آن گذاشته شد، یعنی شهر ارواح، هر ساله پذیرای ۲۰۰ هزار گردشگر از سراسر دنیاست. مستر مارکو شما را به خواندن ماجراها و داستان های ترسناک این شهر دعوت می کند.

زمانی که تبهکاران و دزدان به طمع پیدا کردن طلا به شهر بادی آمدند، اتفاقات ناگوار و غیر منتظره ای در این شهر رخ داد. قتل های مرموزی اتفاق افتاد که قاتلین آن ها هیچ وقت پیدا نشدند و اسرارش در شهر بادی دفن شد. از این حوادث تلخ، داستان ها و روایت های زیادی در بین مردم سینه به سینه گشته است تا شهر ارواح را ترسناک و دلهر آور کند.

ارواح سرگردان بودی از کجا آمده اند؟

به روایت مردم شبح مردی در ساختمان های متروکه شهر دیده شده که از پنجره بیرون را تماشا می کند. یا روح دختر جوانی که سرگردان در حوالی قبرستان شهر پرسه می زند، انگار به دنبال کسی می گردد که او را به قتل رسانده است. صندلی راکی که از آتش سوزی شهر نیمه سوخته برجا مانده و شبح پیر زنی که روی آن نشسته و تکان می خورد. می گویند او نتوانسته بدلیل کهولت سن خود را نجات دهد.

اشباح حیواناتی که در فرو ریختن معدن و طویله ها سوختند و شب ها آزادانه در شهر حرکت می کنند. داستان مردی مست که همسر بی گناه خود را کشته است، روحش سرگردان و پریشان است و به دنبال همسرش می گردد بلکه او را ببخشد. مردم این قتل را دیدند با قاتل گلاویز شدند و هر کدام به طرز فجیعی کشته شدند.

داستان کودکی که در شهر ارواح بدنبال مادرش می گردد. داستانهای زیادی از این قبیل نقل می شود که صحت آنها هیچ وقت تایید نشد! آیا واقعا ارواح سرگردان در شهر بودی وجود دارند یا اینها زاییده تخیل و ذهن بیمار عده ای سود جوست؟!

شهر حفاظت شده ارواح

آنچه از شهر بودی بجا مانده تعدادی ساختمان است که از آتش سوزی در امان ماندند اما از محل استخراج طلا فقط خرابه ای بیش بجا نمانده است. بقیه خانه ها و مغازه ها متروکه شده و حتی وسایل بجا مانده از مردم فرسوده شده است. این شهر به عنوان یکی از ۵ شهر متروک جهان مورد محافظت شهردار ایالتی قرار گرفته است و به عنوان اثر ملی و تاریخی از آن یاد می شود.

جاذبه های گردشگری شهر بودی

با همه داستان های گفته شده، این شهر از جاذبه های گردشگری معروف و پرطرفدار در آمریکا و ایالت کالیفرنیاست. گردشگران زیادی بخصوص ماجراجویان، از سراسر دنیا گاهی کیلومترها راه را طی می کنند تا برای دیدن شهر ارواح بودی به اینجا بیایند و قصه های عجیب و ترسناک را از زبان راهنمایان بشنوند. آن ها دوست دارند با تاریخ گذشته شهری که به ارواح ترسناکش معروف است، آشنا شوند و حتی اشباح را ببینند!

Banner

Related Articles

نظر بدهید

مجله گردشگری مستر مارکو