صفحه اصلی » آبشار بیشه لرستان، یک دنیا زیبایی!

آبشار بیشه لرستان، یک دنیا زیبایی!

نویسنده mrmarco
52 بازدید ۳ دقیقه
Banner
آبشار بیشه لرستان

آبشار بیشه لرستان

استان لرستان با قدمتی چهل ساله در غرب ایران واقع شده است. سرزمینی با طبیعت حیرت آور در دامنه کوه های سربه فلک کشیده زاگرس که پیشینه تاریخی کهنی دارد. آب و هوای مدیترانه ای، وجود جنگل ها، کوه ها و آبشار های زیبا به خصوص آبشار بیشه لرستان و بناهای تاریخی فراوان باعث شده تا گردشگران ایرانی و خارجی زیادی استان لرستان را برای سفر خود انتخاب کنند.

قلعه فلک الافلاک، دشت لاله های واژگون، دریاچه گهر، غار کلماکره چند نمونه کوچک از جاذبه های گردشکری استان لرستان است. این منطقه زیباترین آبشارهای بزرگ و کوچک ایران و جهان را دارد که آبشار وارک، نوژیان و آب سفید، معروفترین آنها هستند. از تماشایی ترین و مشهورترین آبشارهای لرستان آبشار بیشه است.

برای آشنایی با این جاذبه دیدنی همراه مسترمارکو به درود و خرم آباد بیایید تا آبشار بیشه را بهتر بشناسید.

مسیر رویایی آبشار بیشه

آبشار بیشه در بخش پاپین استان لرستان و روستایی به همین نام قرار دارد. برای دیدن این آبشار زیبا و رسیدن به این مکان رویایی، باید به خرم آباد یا درود بروید. دو مسیر ریلی و جاده ای را می توانید انتخاب کنید.

مسیر اول

با قطار از تهران به درود و یا مسیر ریلی خرم آباد به اهواز را برای رسیدن به این منطقه انتخاب کنید. از مسیر ریلی سرسبز و کوهستانی زاگرس که مملو از مناظر طبیعی حیرت آور و بی نظیر است، لذت ببرید. در ایستگاه بیشه پیاده شوید و با توجه به تابلوهای راهنما، مسیر نه چندان زیادی را تا این آبشار با شکوه پیاده بروید.

مسیر دوم:

یا با ماشین وارد استان لرستان شوید، به شهر خرم آباد بروید ۶۵ تا کیلومتر بعد به مقصد برسید و از روستای بیشه پیاده به آبشار می رسید. فاصله شهر درود از آبشار ۳۰ کیلومتر است.

بهترین وسیله برای رفتن به آبشار بیشه لرستان استفاده از قطار است!

روستای خوش آب و هوای بیشه

روستا زیبای و سرسبز بیشه در دهستان سپید دشت خرم آباد قرار دارد. راه آهن در این روستا ایستگاهی برای پیاده کردن گردشگران تعبیه کرده است. در این روستا که نام محلی آن بیشه پورم است، گشتی در کوچه پس کوچه های زیبای آن بزنید و با مردم خونگرم، محل زندگی و غذاهای سنتی لرستان آشنا شوید. از طبیعت کوهستانی و آب و هوای پاک و خنک روستا لذت ببرید. از بازارچه محلی روستا که محصولات غذایی و صنایع دستی لرستان را دارد، دیدن کنید.

سوغاتی های خوشمزه این منطقه که کشک، عسل، گردو و روغن محلی است را به دوستان تان هدیه دهید.

آبشار بلند قامت بیشه

از روستا که خارج می شوید، آبشار بیشه با عظمت محسور کننده اش نمایان می شود که با ضربه هایی محکم به صخره ها و زمین می خورد. صدای برخورد آب و نم خنکی آن را روی پوستتان حس می کنید. نفس عمیق بکشید و از این همه زیبایی لذت ببرید. این آبشار زیبا از چشمه های اطراف کوه های زاگرس شروع شده و روی زمین مسیرش را تا رودخانه سزار ادامه می دهد.

به این نکته که بسیار تذکر داده می شود، توجه کنید در آبشار و رودخانه های اطراف شنا کردن ممنوع است!

لذت عکاسی در طبیعت لرستان

مسیر رودخانه شما را به دل جنگل ها و طبیعت و کوهستان های زاگرس می برد. با عکاسی از این مناظر زیبا، روستای بیشه و اهالی آن که لباس های محلی لری به تن دارند خاطره سفر به آبشار بیشه را جاودانه کنید.

اقامتی دلچسب در آبشاربیشه

برای ماندن و لذت بیشتر از مناظر طبیعی کنار آبشار می توانید چادر بزنید. کمپ ها و پلاژهایی که در کنار آبشار ساخته شده برای ماندن امکانات کافی را دارد. برای کمپنک حتما چادر مسافرتی، زیرانداز، لباس مناسب فصل، چراغ قوه، کیسه خواب و دیگر مایحتاج را همراه داشته باشید. در زمان اقامتتان در کوهستان کنار آبشار و در جنگل های انبوه بیشه، سوارکاری را فراموش نکنید.

اسب های اصیل و رام شده را کرایه کرده و به دل کوه بزنید.

تماشای آسمان پر ستاره در روستای بیشه

اگر دوست دارید شب روستای بیشه را هم تجربه کنید و آسمان صاف و پر از ستاره را ببینید، به خانه های روستایی یا اقامتگاه های بوم گردی اطراف که برای گردشگران آماده شده بروید. علاوه بر توریست های ایرانی و خارجی، برای مردم لرستان هم آبشار بیشه یکی از بهترین تفریحگاه های این منطقه برای روزهای تعطیل است.

آبشار بیشه میراث ایران زمین

آبشار بیشه که جزء میراث طبیعی ایران محسوب می شود. در سال ۱۳۸۷ به عنوان چهل و هشتمین اثر ملی در ایران ثبت شده است. . این آبشار حدود ۲۰ متر عرض و از تاج تا انتها ۵۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بلندترین آبشار های ایران است.

بهترین زمان سفر به آبشار بیشه

استان لرستان آب و هوایی خوش و دلچسب دارد و استانی برای تمام فصول است. هر چهار فصلش دیدنی و جذاب است ولی فصل بهار به خاطر شرایط بهتر آب و هوایی مناسب ترین زمان برای رفتن به آبشار بیشه است. زمستان این منطقه به دلیل کوهستانی بودن هوای سردی دارد و مسیرش لغزنده است، اما دیدن آبشار یخ زده برای طبیعت گردان خالی از لطف نیست. اوایل تابستان هوا کمی معتدل تر است.

پاییز جنگل های بلوط خیلی شاعرانه و رمانتیک است و با تنالیته رنگ های قرمز و زرد و نارنجی پاییزی بهترین زمان برای عکس های هنری در کنار آبشار بیشه است. اگر در پاییز و زمستان به این منطقه سفر می کنید، حتما لباس گرم همراه داشته باشید.

جاذبه های دیدنی اطراف آبشار

شهر های استان لرستان جاذبه های زیادی برای علاقه مندان به طبیعت و گردشگری دارد! شهر درود و خرم آباد هم از این قاعده مستثنی نیستند. با هم سری به تعدادی از این مکان ها بزنیم و با جاذبه های گردشگری این منطقه آشنا شویم:

دشت لاله های واژگون

بعد از دیدن آبشار و روستای بیشه و پیاده روی در جنگل های بلوط در مسیر برگشت، به شهر درود، به دیدن زرستان بروید. حیف است در این سفر دشت لاله های واژگون زرستان درود را نبینید. این دشت که در نزدیکی درود و در ارتفاعات پریرکوه و نزدیک روستای دره اسپر قرار دارد، هر ساله میزبان گردشگران زیادی در فروردین و اوایل اردیبهشت ماه است. برای دیدن این دشت دلفریب باید پیاده روی و کوه پیمایی کنید تا به ارتفاعات پریر برسید.

اینجا دشتی پر از لاله های رنگارنگ زینتی است. چنان خیره کننده است که خسنگی راه را از یاد می برید و محو این همه زیبایی و رنگ می شوید.

اشترانکوه

اشترانکوه که به آلپ ایران مشهور است، مرتفع ترین مکان در رشته کوه های زاگرس است که در قسمت شرقی آبشار بیشه قرار دارد. محدوده اشترانکوه از جنوب شرقی شهر درود تا شمال غربی شهر الیگودرز است. اینجا یک منطقه حفاظت شده است که تنوع بالایی در گونه های جانوری و گیاهی دارد و دارای جاذبه های گردشگری بخصوص برای طبیعت گردان است. از جمله تونل برفی، دریاچه معروف گهر و سراب تیان.
برای دیدن این همه زیبایی حتما سری به استان لرستان بزنید.

Banner

Related Articles

نظر بدهید

مجله گردشگری مستر مارکو