صفحه اصلی » برج میلاد، بهترین سوژه گردشگری یک روزه

برج میلاد، بهترین سوژه گردشگری یک روزه

نویسنده mrmarco
7 بازدید ۳ دقیقه
Banner

برج سر به فلک کشیده میلاد یکی از مهمترین و بی بدیل ترین شاهکارهای معماری در شهر تهران است و به عنوان نماد پایتخت از آن یاد می شود. گذشته از مکان های تفریحی و گردشگری که در این برج قرار دارد، معماری ویژه ای در سازه این بنا خودنمایی می کند. در این معماری استفاده از اشکال اسلیمی و چند وجهی خاص بناهای سنتی ایرانی رایج است و این مهندسی شکوه و عظمت این بنا را چندین برابر کرده است.

برجی که می توان برفراز آن ساعاتی فارغ از هیاهو و شلوغی این شهر، در آرامش شب، تهران بزرگ و زیبا را تماشا کرد و لذت برد.

تاریخچه ساخت برج میلاد

برج میلاد همراه برج آزادی و پل طبیعت از مشخصه های اصلی شهر تهران است. این برج که در شمال غربی تهران واقع شده ششمین برج مخابراتی بلند جهان است و در خاورمیانه هم مقام سوم را از نظر ارتفاع دارد. همچنین بلندترین برج در ایران است که با ارتفاع ۴۳۵ متری، از سال ۷۶ حدود ۱۱ سال طول کشید تا روی تپه های نصر ساخته شود. علت اصلی ساختن این برج مشکلات پیش آمده در شبکه مخابراتی ایران بود که تصمیم گرفته شد برج مخابراتی پیشرفته ای برای سریعتر شدن ارتباط های بی سیمی بنا شود.

هم اکنون برج میلاد علاوه بر مورد ذکر شده، پوشش فرکانس ها برای رادیو و تلویزیون را گسترش داده و خدمات متنوعی در زمینه هواشناسی و گردشگری را نیز ارائه می دهد.

ساختمان برج میلاد

برج میلاد تنها یک بنای مخابراتی نیست، بلکه این مجموعه دارای مراکز تفریحی، تجاری، محل های پذیرایی، موزه ها، رستوران ها، مرکز همایش و خدمات گردشگری نیز می باشد که هر کدام در قسمت های مختلف برج طراحی شده است. قسمت پایین یا پای برج که از ۶ طبقه تشکیل شده است، دو طبقه زیرزمین شامل بخش اداری و تاسیسات دارد. طبقه همکف یا لابی محل پذیرش گردشگران است. اینجا دارای آسانسورهای متعدد است. سه طبقه دیگر شامل، واحد های تجاری، مراکز خرید، رستوران و کافی شاپ می باشد. بدنه اصلی برج دارای آسانسورهای پرسرعت است که پایین سازه را به ساختمان مدور که در بالای برج است وصل می کند.

راس برج میلاد یا همان قسمت بالایی ۱۲ طبقه دارد، که تمام بخش های مفرح و دیدنی برج میلاد را در بر می گیرد. در نهایت دکل مخابراتی قرار دارد که ۱۲۰ متر طول دارد.

بخش های دیدنی و تفریحی برج میلاد کدامند؟

در این مجموعه که از مهمترین مکان های دیدنی شهر تهران است، علاوه بر بخش های اداری، مخابراتی و تجاری شامل قسمت های مختلف است. وجود سالن های همایش های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی، قسمت های دیگر رفاهی، گردشگری و تفریحی برج میلاد را به یکی از پر طرفدارترین مکان های گردشگری تهران بدل کرده است. تعدادی از این محل های مفرح در محوطه بیرونی و اطراف برج و بخشی در ساختمان بالایی برج میلاد قرار گرفته اند.

با مستر مارکو گشتی در مجموعه برج میلاد بزنید و با مکان های دیدنی و تفریحی داخل و خارج برج آشنا شوید.

تفریحات محوطه بیرونی برج میلاد

گردش و تفریح فقط در ساختمان اصلی برج میلاد نیست، بلکه در فضای بیرون و اطراف آن هم مکان هایی برای گذراندن اوقات هیجان انگیز و شاد طراحی شده است. از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ماجراجویی در اتاق فرار

اگر به ماجراجویی، حل معما و کمی دلهره علاقه دارید، و دوست دارید به چالش کشیده شوید سری به اتاق فرار انیگمای برج میلاد بزنید و تمام تلاشتان را بکنید تا با دنبال کردن علامت ها در مراحل مختلف این اتاق کلید اصلی را پیدا کنید. اتاق فرار با طراحی موضوعات متعدد مانند اتاق جنگ، قتل مرموز، کلبه وحشت و… یک ساعت پر از سرگرمی و هیجان را برای شما به یادگار می گذارد.

سینمای شش بعدی

سینمای شش بعدی از مهیج ترین مکان های برج میلاد است، که در زمان هفت دقیقه می توانید لذتی بی نظیر را تجربه می کنید. سینما شما را مهمان افکت های جذاب رعد و برق، طوفان و همراه با حرکت صندلی ها متناسب سرعت و موقعیت فیلم می کند.

زیپ لاین معلق در فضای برج میلاد

زیپ لاین یک تفریح همراه با هیجان وصف نشدنی است. در زیپ لاین یک مسافت مشخص را که از سطح زمین فاصله های زیاد و متفاوت دارد را به سمت پایین و به حالت معلق سر می خورید. این مسیر در ضلع شمال غربی برج میلاد طراحی شده و شما با ایمنی کامل لحظاتی حس عجیب و ترسناک معلق بودن را درک می کنید. بعد از آن در راه بازگشت از روی پل معلق زیبای محوطه گذر می کنید.

کاربازیا تجربه متفاوت کودکان

کاربازیا برای کودکان که در آن با انواع مشاغل روز دنیا آشنا می شوند و می توانند این شغل ها را در محیطشان تجربه کنند. طراحی فضای بیمارستان، فروشگاه، اداره پلیس، آکادمی موسیقی و… موجب می شود تا والدین استعداد کودک خود را بسنجند. اینجا مکانی جذاب و متفاوت برای کودکان ۲ تا ۱۳ سال است.

در پینت بال برج میلاد رنگی نشید

زمین پینت بال حدود ۱۵۰۰ متر مربع از فضای بیرونی برج میلاد را به خود اختصاص داده است. این بازی تیمی مفرح همراه با سلاح هایی است که با توپ های پر از رنگ پر شده است. لباس ها و وسایل کامل در اختیار بازیکنان گذاشته می شود. نور پردازی ماهرانه و موانع پیجیده هیجان این بازی را چندین برابر می کند.

سالن های سینما و کنسرت

هر فیلمی که درحال اکران باشد را در سینماهای مجهز و مدرن برج میلاد می توانید ببینید. همچنین اگر اهل رفتن به کنسرت هستید حتی در سطح بین الملل مرکز همایش های برج میلاد شما را به دیدن آن ها دعوت می کند.

تفریحات ساختمان بالای برج میلاد

سکوی دید بسته

سکوی دید بسته از جاذبه های زیبای گردشگری برج میلاد است که در طبقه سوم بالای برج و در محیطی با وسعت ۸۸۰ متر مربع قراردارد. از آنجا می توان در مکانی سربسته در ارتفاع ۲۶۱ متری شهر تهران را تماشا کرد. برج میلاد در شب شهری با بافت قدیمی و مدرن را به شما نشان می دهد. اگر در تعطیلات عید که هوا تمیزتر است، به این محل بروید بهار زیبا را به خوبی حس می کنید.

موزه شهرداری و خلیج فارس

موزه شهرداری در کنار سکوی دید بسته قرار دارد. در این موزه هدایایی که در زمان های مختلف به شهرداری اهدا شده، همچنین اسناد و دست نوشته های قدیمی را می توان دید. در این جا از موزه ژرژپمپیدو کره های جغرافیایی خیلی قدیمی آورده شده که از قرن هفتم تا بیستم را شامل می شود و روی تمام کره ها نام خلیج فارس نوشته شده که نشانه قدمت و اصالت این نام است.

موزه مشاهیر یک دنیا خاطره

موزه مشاهیر بالاتر از موزه شهرداری است. در این موزه تندیس هایی از شخصیت های ورزشی، فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی ایران قرار دارد که همه از جنس سیلیکون می باشد. این تندیس های ارزشمند اثر استاد هنرمند دکتر خاقانی می باشند.. تندیس هایی چون پرفسور حسابی، ستارخان، غلامرضا تختی، نیما یوشیج، سیمین دانشور و…. با چنان دقت و مهارتی ساخته شده اند که در اولین نگاه تصور می کنید واقعی هستند!

سکوی دید باز و تماشای تهران از ارتفاع

سکوی دید باز در طبقه هفتم قرار دارد و به شکل یک تراس بسیار بزرگ است که به حالت ۳۶۰ درجه طراحی شده است. می توانید دور تا دور این تراس که بزرگترین قسمت برج میلاد است حرکت کنید و تهران را از تمام زوایا با دوربین هایی که در این فضا هست تا دور دست ها را ببینید. در قسمت سر پوشیده این طبقه تصویرهای تاریخی از ایران و ماکت هایی از برج های بلند مخابراتی جهان را می توانید ببینید.

با خوردن نوشیدنی دلخواهتان در کافی شاپ این قسمت گردش خود را تکمیل کنید.

رستوران گردان مکانی بی نظیر

رستوران گردان برج میلاد جزء لوکس ترین، شیک ترین و منحصر به فرد ترین رستوران های شهر تهران است. شما در بالاترین نقطه تهران بهترین غذاهای روز دنیا را با کیفیت عالی میل می کنید. این رستوران در هر ساعت ۳۶۰ درجه می چرخد، چرخشی آرام و دلپذیر که می توانید شهر زیبای تهران را از زوایای مختلف به خصوص در شب به وضوح ببینید.

گنبد آسمان برج میلاد

گنبد آسمان سالنی با سقف گنبدی شکل است که در ارتفاع ۳۰۲ متری قرار دارد و مرتفع ترین جای دیدنی در برج میلاد است. در گنبد آسمان اثر هنری بسیار زیبایی از دکتر یحیایی قرار دارد که تمدن دیرینه ایران زمین را به گردشگران نشان می دهد و در این کار خارق العاده از چهار عنصر حیات یعنی آب، خاک، باد و آتش الهام گرفته است. با رزرو بلیط برج میلاد سفری دل انگیز را تجربه می کنید.

کلام آخر

آنچه خواندید گشت و گذاری مجمل در برج زیبای پایتخت بود! جایی منحصر بفرد و دیدنی برای تمام گردشگران با ذوق ایرانی یا خارجی. اگر مایلید از مکان های دیگر گردشگری ایران مطلع شوید، با مسترمارکو همراه شوید.

Banner

Related Articles

نظر بدهید

مجله گردشگری مستر مارکو