صفحه اصلی » جزیره مارها در برزیل

جزیره مارها در برزیل

نویسنده mrmarco
162 بازدید ۳ دقیقه
Banner
جزیره مارها در برزیل

مکان هایی در دنیا وجود دارد که رفتن به آنجا مساوی با مرگ است! مکانهایی که رفتن افراد عادی به آنجا به دلیل فاش شدن راز آن یا ترس از دست دادن جان مردم ممنوع شده اند. برخی از این مکان های مخوف عبارتند از: متروی استالین در مسکو، منطقه مونت واتر در جنگل ویرجینیا، جزیره سنتینل شمالی در هندوستان، جزیره سورتسی در ایسلند، اتاق ۳۹ در کره شمالی، ناحیه ۵۱ نوادا در آمریکا و جزیره مارها در برزیل!

کشور برزیل آمیزه ای از زیبایی و ترس

برزیل، کشوری است که در آمریکای جنوبی و در مجاورت اقیانوس اطلس قرار دارد. این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی اش جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. آب و هوای استوایی، جنگل های زیبا و مرموز آمازون، آبشار ها و سواحلی با شن های سفید در کنار دریای آبی آرام جذابیت این کشور را منحصر به فرد کرده است. برزیل کشور فوتبال های نفس گیر و ناب، قهوه های مدهوش کننده، کارناوال های زیبا و خیره کننده است.

هیچ وقت فکر نمی کردید در کنار این همه زیبایی و سر زندگی با جایی فوق ترسناک در این کشور مواجه شوید. جزیره مارها در برزیل، حتی اسمش دلهره آور است. این بار با مستر مارکو، هیجان و ترس را با هم تجربه کنید. مراقب ضربان های قلب تان باشید. گردشگران ماجراجو پیش به سوی جزیره ای خوفناک و هیجان انگیز!

جزیره مارها، خطرناک ترین جزیره دنیا!

اما داستان جزیره مارها یا (داگی میدا گرند) که حدود میلیون ها سال پیش بوجود آمده است، چیست……؟!
این جزیره در ابتدا به سواحل سائوپائولو و کشور برزیل متصل بوده اما وقتی آب دریا در اثر ذوب شدن یخ ها بالا آمد، جزیره از برزیل جدا شد! مارهایی که در جزیره بودند راه فراری نداشتند. مجبور شدند در همان جا بمانند. مارها برای بقای خود ناچار شدند از پرندگان مهاجری که در بین راه برای استراحت درختان این جزیره به ظاهر زیبا را انتخاب می کردند، تغذیه کنند. عجیب این که مارهای خزنده برای حفظ حیات خود از درختان انبوه جنگل بالا رفته و پرندگان از همه جا بی خبر را شکار می کردند.

 

ورود افراد متفرقه ممنوع !

اینجا یکی از مکان های ممنوعه در جهان است و هر کسی نمی تواند به این جزیره برود. نیروی دریایی برزیل بشدت از رفتن مردم عادی به جزیره مارها جلوگیری می کند! در سال ۱۹۰۹ میلادی برای ردیابی و شناسایی قایق ها و کشتی ها یک فانوس دریایی در جزیره ساخته شد که مانع ورود افراد معمولی به جزیره شود. فقط زیست شناسان و دانشمندان و محققین با نامه قانونی و تدابیر شدید امنیتی می توانند پا در این محل مرگ بار بگذارند.

وحشت در گوشه ای از جغرافیا

جزیره مارها در برزیل، حدود ۳۳ کیلومتری خلیج سائوپائولو و خارج از سواحل برزیل در اقیانوس اطلس قرار دارد. مساحت جزیره در حدود ۴۴۰ هزار کیلومتر است و ۲۰۵ متر بالاتر از سطح آبهای دریا می باشد. این جزیره آب و هوای معتدلی دارد و پوشیده از جنگل های انبوه است. مارها لابلای این پوشش ها مخفی می شوند تا طعمه خود را بدست بیاورند و همین مسئله این جزیره را نا امن تر کرده و اجازه ورود هیچ گردشگری را نمی دهد.

جزیره ای به ظاهر زیبا و جذاب مانند سایر مناظر بکر و سر سبز برزیل، اما وحشتناک و کشنده. دانشمندانی که برای تحقیقات به این جزیره رفته اند می گویند: علاوه بر مارها، رتیل ها ی بزرگ و مارمولک های غول پیکر هم در این جزیره زندگی می کنند.

اگر می خواهید ترسناک ترین مناطق دنیا را بشناسید مقاله “سفری شجاعانه به ترسناک ترین مناطق جهان” را مطالعه نمایید.

مارهای کشنده خطرناک ترین جزیره جهان

در جزیره مارها حدود ۲۰۰۰ نوع مار مختلف در کنار هم با صلح و صفا زندگی می کنند. درباره تعداد مارهای جزیره اختلاف نظر وجود دارد. بومیان می گویند در هر متر مربع یک تا چهار مار زندگی می کنند ولی بیولوژیست ها معتقدند، فقط یک مار در هر متر مربع وجود دارد که زهر نیش این مارها کشنده تر از مارهای معمولی دیگر است.

افعی سر نیزه ای، ترسناک ترین خزنده در جزیره مارها

مانند هر جنگلی این جا هم سلطانی خونخوار و مخوف بنام افعی سر طلایی دارد. این مار یکی از بزرگ ترین و سمی ترین مارهای این جزیره است. سم نیش زهرآلود افعی سرطلایی، چندین برابر کشنده تر از سم مارهای دیگر می باشد. طول این مار حدود نیم متر است که با شرایط مساعد، رشدش چندین برابر می شود. تحقیقات بیولویست ها نشان می دهد، کسانی که گرفتار نیش این افعی زرین می شوند در صورت درمان هم فقط سه درصد شانس زنده بودن دارند.

علائم مار گزیدگی به صورت نارسایی کلیه، فاسد شدن عضلات و بافت ها و خونریزی مغزی ظاهر می شود.

داستان های دلهره آور بومیان برزیل

با اینکه ورود به این جزیره مارها در برزیل ممنوع است و اگر هم تلاش کنید با نیروی دریایی برزیل مواجه می شوید، اما بومیان این منطقه داستان های فراوانی از افرادی که خواسته یا نا خواسته به جزیره رفته و هرگز برنگشتند، را تعریف می کنند. ماجرای ماهیگیری که در دریا گم شده بود و از وجود جزیره مارها خبری نداشت. قایقش را کنار جزیره نگه داشت و برای استراحت به این جزیره رفت و با نیش افعی بزرگ یا مارهای دیگر کشته شد. انگار با سختی خودش را به قایق رسانده و مردم محلی جسد خون آلود او را پیدا کردند.

همچنین در مورد خانواده ای که به عنوان نگهبان در فانوس دریایی در جزیره زندگی می کردند و توسط مارها کشته شدند. یا داستان دختری در جزیره مارها که مخوف این داستان ها در میان مردم برزیل سینه به سینه گشته و ترس رفتن به جزیره را چندین برابر کرده است.

در کام مرگ

با وجود تمام داستان هایی که بومیان تعریف می کنند، تصور رفتن به این جزیره مساوی با خودکشی محض است ولی از آنجایی که انسان ها موجودات عجیب و غیر قابل پیش بینی هستند و حس ماجراجویی و هیجان رفتن به مکان های ممنوعه باعث شده که تعدادی از گردشگران با کمک مردم محلی به صورت غیر قانونی و با مسئولیت خودشان پا به این جای مخوف بگذارند و از مرگ با آغوش باز استقبال کنند!

جزیره بزرگ سوخته در برزیل

جزیره مارها در برزیل به جزیره سوخته هم مشهور است! اگر از بالا به آنجا نگاه کنید، تکه های زمین خشک و بی آب و علفی را در کنار جنگل های سرسبز می بینید. این ماجرا سالهای پیش اتفاق افتاده که مردم بومی برای پاک کردن جزیره از مارها و کاشتن درختان موز قسمتی از پوشش گیاهی این منطقه را می سوزانند ولی باز هم بدلیل همان ترس از مار ها موفق نمی شوند تا کل جزیره را تغییر دهند.

برای همین قطعاتی از زمین سوخته و خالی از پوشش در آن دیده می شود.

به نظر شما آیا جزیره مارها در ایران هم وجود دارد؟ برای دانستن این مطلب با مسترمارکو همراه باشید.

Banner

Related Articles

نظر بدهید

مجله گردشگری مستر مارکو