صفحه اصلی » سفری شجاعانه به ترسناک ترین مناطق جهان

سفری شجاعانه به ترسناک ترین مناطق جهان

نویسنده پندار شایسته
113 بازدید ۳ دقیقه
Banner
ترسناک ترین مناطق جهان

همیشه در معرفی جاذبه های گردشگری با مناطق زیبا و دیدنی آشنا می شویم اما مناطق دیگری هم وجود دارند که گردشگران ماجراجو طرفدار پر و پا قرص بازدید از آنها هستند. مکان هایی که جزو ترسناک ترین مناطق جهان هستند و کمتر گردشگری جرات سفر به آنها را دارد. اگر عاشق هیجان و بالا رفتن آدرنالین خونتان هستید، در این مقاله با مستر مارکو همراه شوید تا با ترسناک ترین مناطق جهان آشنا شوید.

هرچند که زمینه سفر به آنها مهیا نباشد و یا به اندازه کافی دل و جراتش را نداشته باشید!!

مقبره صومعه کاپوچین در ایتالیا

در سیسل ایتالیا صومعه ای قرار دارد به نام کاپوچین که در حدود ۸ هزار جنازه در آن قرار داده شده است. جریان از این قرار است که در اواخر قرن ۱۶ میلادی هنگامی که قبرستان صومعه کاپوچین مملو از اجساد مردگان شد، مسوولان دست به کار عجیبی زدند! آنها اجساد را نبش قبر کرده و از قبرها بیرون کشیدند!

اکثر مردگان این قبرستان از طبقه روحانیون و راهبه ها بودند. تمامی این اجساد مومیایی شدند. با خبر مومیایی کردن اجساد، مردم نیز مشتاقانه برای مومیایی شدن اجسادشان داوطلب و خواستار دفن در این قبرستان شدند. امروزه قبرستان مملو از جنازه هایی است که با لباس های شیک ایستاده اند و منتظر بازدید عموم هستند! قبرستان دارای بخش های مختلفی چون افراد مذهبی، کودکان و افراد عادی می باشد.

امروزه قبرستان با تمام اجسادش تبدیل به موزه شده است!!

مقبره صومعه کاپوچین در ایتالیا
مقبره صومعه کاپوچین در ایتالیا
مقبره صومعه کاپوچین در ایتالیا

دروازه‌ جهنم در ترکمنستان

یکی از عجیب ترین وقایعی که به دست بشر ایجاد شده، شاید همین دروازه جهنم باشد. ماجرا این است که در سال ۱۹۷۱ دانشمندان شوروی در بیابان کاراکوم ترکمنستان در جستجوی منابع نفتی بودند. آنها به طور تصادفی موجب آسیب دیدگی یک مخزن گاز متان شدند و انفجار مهیبی را پدید آوردند. بر اثر انفجار گودالی بزرگ به وجود آمد و گاز به بیرون نشت کرد. دانشمندان تصمیم گرفتند گاز را آتش بزنند تا بسوزد ولی پدیده ای عجیب موجب شد تا گاز متان از همان زمان تا به حال در حال سوختن بماند!

اینجا منظره ای ترسناک از گودال عظیمی در حال سوختن است که مانند دروازه ای رو به جهنم مهیب و وهم آلود است.

دروازه‌ جهنم در ترکمنستان
دروازه‌ جهنم در ترکمنستان
دروازه‌ جهنم در ترکمنستان

جنگل خودکشی ژاپن از ترسناک ترین مناطق جهان

در کشور ژاپن در در انتهای کوه فوجی جنگل خوفناکی وجود دارد که محل خودکشی ژاپنی هاست. درختان این جنگل بارها شاهد خودکشی جوانان و افراد سالخورده بوده اند! در ژاپن آمار خودکشی نسبت به کشورهای دیگر بالاست! بر طبق آمار در سال ۲۰۱۰، ۲۴۷ نفر در همین جنگل دست به خودکشی زدند. محل دیگری که ژاپنی ها در آنجا خود را می کشند، پل دروازه طلایی است.

بر طبق افسانه ها و خرافه ها، این جنگل با شیاطین اسطوره‌ های ژاپن در ارتباط است! اما برخی علت انتخاب این جنگل را برای خودکشی، تعداد زیاد درختان می دانند. معمولا افراد زیادی در این جنگل ناپدید می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد مسیر بازگشت خود را با نوارهای رنگی علامت می گذارند تا راه را پیدا کنند.

جنگل خودکشی ژاپن
جنگل خودکشی ژاپن

جزیره مارها در برزیل

یکی از خطرناک‌ ترین جزایر دنیا، جزیره مارهاست. این جزیره در فاصله ۹۰ مایلی از سواحل سائوپائولو برزیل واقع شده است. تعداد بی شماری از مارهای سر طلایی در این جزیره ترسناک زندگی می کنند. به طوری که در هر مترمربع از این جزیره بین ۱ تا ۵ مار در حال حرکت است. این مارها دارای سم بسیار قوی می باشند که عامل اصلی ۹۰ درصد از مرگ و میر حاصل از مارگزیدگی در کشور برزیل هستند.

این جزیره بر اثر بالا آمدن آب دریا از جزیره اصلی خود جدا شد. این اتفاق در ۱۱ هزار سال پیش افتاد و از آن زمان تا به حال مارها برای بقای خود تغییر زنی دادند و قوی تر از قبل به زندگی در این جزیره و تطبیق با محیط اطرافشان می پردازند. این مارها با شکار پرندگان از روی درختان زنده می مانند و سم آنها روز به روز قویتر از قبل می شود. به طوری که ۵ برابر هم نوعان خود کشنده تر است و شکار را در عرض چند ثانیه می کشد.

به دلیل سمی بودن مارهای این منطق رو هیچ کس اجازه ورود به جزیره را ندارد!!!

جزیره مارها در برزیل
جزیره مارها در برزیل
جزیره مارها در برزیل

گودال بزرگ آبی در بلیز

در فاصله ۶۰ مایلی از سواحل بلیز، گودال عمیقی به عرض ۳۰۰ متر در میان آب‌ های شفاف وجود دارد که کاملا دایره ای شکل است. به طوری که باعث تعجب همگان شده و از مکان های مرموز جهان می باشد.

این گودال توسط یک غواص کشف شد. غواص تلاش کرد تا بر روی گودال تحقیقات گسترده ای انجام دهد. بعد از تلاش زیاد نتیجه تحقیقات غواص این شد که گودال متعلق به ۱۵ هزار سال پیش و یا همان عصر یخبندان است که به طرز حیرت انگیزی یک دایره کامل است!

اینها برخی از ترسناک ترین مناطق جهان بودند شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مقالات بعدی با مستر مارکو همسفر شوید.

گودال بزرگ آبی در بلیز
گودال بزرگ آبی در بلیز
Banner

Related Articles

نظر بدهید

مجله گردشگری مستر مارکو