صفحه اصلی » چمدان مناسب سفر کدام است؟

چمدان مناسب سفر کدام است؟

نویسنده mrmarco
10 بازدید ۳ دقیقه
Banner
چمدان مناسب سفر کدام است؟

چمدان مناسب سفر کدام است؟

یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز در سفر های کاری یا گذراندن تعطیلات، چمدان، کیف یا ساک های دستی هستند که تمام وسایل تان را در آن گذاشته و خیال تان از بابت سالم ماندن شان راحت باشد. برای انتخاب چمدان مناسب سفر باید فاکتور های مختلفی از جمله نوع سفر (زمینی ،هوایی و یا دریایی)، هدف از سفر، مدت زمان اقامت و فاصله از محل زندگی تان را در نظر بگیرید.

تهیه چمدان از آن دسته خریدهایی است که باید برای آن زمان بگذارید و با عجله و بدون فکر خرید نکنید زیرا با خرید یک چمدان خوب و مناسب می توانید تا سال های زیادی از آن استفاده کنید. نکته شایان ذکر این است که حتی اگر از بهترین برندها، چمدان مسافرتی خود را خریداری کنید اما از آن به شیوه درستی استفاده یا مراقبت نکنید،‌ احتمال دارد در هنگام سفر دچار مشکل شوید.

وزن چمدان نکته کلیدی

یکی از موارد مهم که هنگام خرید چمدان جدید باید مد نظر قرار بدهید، وزن آن می باشد. این موضوع در انواع مسافرت ها علی الخصوص در مسافرت‌ های هوایی حائز اهمیت است، زیرا که برای سوار شدن به هواپیما، محدودیت وزن بار وجود دارد. اگر وزن بار شما از مقدار تعیین شده بیشتر باشد، مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد.

پس بهتر است چمدان سبکی برای مسافرت های خود انتخاب کنید. همچنین بهتر است که از چمدان های نرم به جای چمدان های سفت استفاده کنید، زیرا هم وزن کمتری دارند و در قفسه های هواپیما راحت تر قرار می گیرند و هم ضربه های فیزیکی را نسبت به چمدان های سخت بهتر تحمل می کنند. جنس بیشتر چمدان های نرم، برزنتی است که از ویژگی های آنها می توان به ضد آب بودن، ضد خراشیدگی، ضد اشتعال و نخ کش نشدن شان اشاره کرد.

چمدان سفر چه رنگی باشد؟

چمدان مناسب باید دارای رنگ و طرحی قابل تشخیص در میان انبوه چمدان های سایر مسافران باشد تا بتوانید آن را به راحتی بین چمدان های دیگر پیدا کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم که از چمدان های رنگ روشن (سفید،کرم و…) استفاده نکنید چون به نسبت رنگ های تیره تر، خیلی زود کثیف می شوند و ظاهر زیبای خود را از دست می دهند.

امنیت چمدان

انتخاب چمدان قفل دار، تا حدودی امنیت وسایل تان را در سفر تضمین می کند. چمدان‌های قفل دار انواع مختلفی دارند. قفل بعضی از چمدان ها فقط برای قسمت اصلی است. در مدل های جدیدتر جیب ها هم قفل می شوند. با خرید این نوع چمدان ها هرگز نگران وسایل تان نباشید. البته می توانید برای اطمینان خاطر، برخی اطلاعات مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس خود را روی چمدان بچسبانید، تا اگر آن را گم کردید، پیدا کردن آن برای شما راحت تر باشد.

چمدان چرخ دار

چرخ‌دار بودن چمدان، یکی از ویژگی های مهم و موثر در راحتی شما هنگام سفر است. چون امکان جابجایی آسان تری را برای شما در طول سفر فراهم خواهد کرد. توجه کنید که چرخ‌ها باید بسیار باکیفیت باشند و همچنین خوب بچرخند. البته نوع استفاده شما از چمدان نیز در ماندگاری سلامت چرخ ها موثر است. پس مراقب سطحی که چمدان خود را روی آن حمل می کنید باشید.

چمدان هایی با فضای مجزا

چمدان‌ هایی که دارای فضاهای مجزا و جیب‌ های زیاد هستند به دلیل اینکه می توانید وسایل تان را دسته بندی کنید، پیدا کردن آنها نیز برای شما راحت تر می شود.

قابلیت افزایش حجم

چمدان هایی که قابلیت افزایش فضای داخلی را از طریق باز کردن یک زیپ دارند، گزینه های بهتری هستند. چون ممکن است هنگام بازگشت از سفر وسایل بیشتری را همراه خود بیاورید. این نوع چمدان ها این امکان را به شما می دهند که با حمل همان تعداد چمدان، وسایل بیشتری را جابجا کنید.

بندهای محافظ داخل چمدان

اکثر چمدان‌ها، دارای بندهای قفل‌دار در فضای داخلی شان هستند. با استفاده از این بندها، می‌توانید بعد از چیدن وسایل در چمدان، آن‌ها را در جای خود فیکس کنید تا با تغییر جهت چمدان، در جای خود باقی بمانند.

دسته چمدان

پیشنهاد می شود به دنبال خرید چمدان های چرخ داری باشید که دارای دسته های تلسکوپی، تک قطبی یا دو قطبی هستند زیرا ارتفاع این دسته ها کم و زیاد می شود و بسیار محکم اند. بهتر است در هنگام خرید چمدان مسافرتی، دسته ها را باز و بسته کرده و کیفیت و استحکام آنها را امتحان کنید.

از موارد دیگری که برای دسته های چمدان بهتر است به آن توجه کنید، داشتن دستگیره اضافی در طرفین آن است. این دستگیره ها هنگام بلند کردن چمدان کار را راحت تر می کنند. میتوانید برای خرید چمدان سفر به فروشگاه های معتبر که برندهای مشهوری ارائه می دهند، مراجعه کنید.

Banner

Related Articles

نظر بدهید

مجله گردشگری مستر مارکو